Barnfondens personal

Barnfondens huvudkontor finns i Malmö och här arbetar all vår personal.

Anna Svärd

Generalsekreterare
anna.svard@barnfonden.se
040-25 85 97

Martina Hibell

Programchef / Biträdande generalsekreterare 
martina.hibell@barnfonden.se
040-25 85 95

Mikael Sallander Hellman

Insamlings- och marknadschef
mikael.sallander.hellman@barnfonden.se
0706-99 44 94

 

Peter Joelsson

Ekonomichef
peter.joelsson@barnfonden.se
040-25 85 98 / 070-585 78 62

Catherine Larsson

Programhandläggare (föräldraledig) 
catherine.larsson@barnfonden.se
040-12 18 85

Anna-Maria Romberg

Programhandläggare
anna-maria.romberg@barnfonden.se
040-12 18 85

Katarina Korenkova

Programhandläggare
katarina.korenkova@barnfonden.se
040-12 18 85

Anna Fallgren

Programhandläggare
anna.fallgren@barnfonden.se
040-12 18 85

Lovisa Demirci

Kommunikationsansvarig
lovisa.demirci@barnfonden.se
040-25 88 22

Susanne Melms

Värvningsansvarig
susanne.melms@barnfonden.se
040-12 18 85 / 070-641 18 01

Karin Bergqvist

Projektledare 
karin.bergqvist@barnfonden.se
040-12 18 85

Kristin Rosqvist

Teamledare givarservice
kristin.rosqvist@barnfonden.se
040-25 85 91 / 040-12 18 85

Sevgi Até

Handläggare givarservice
sevgi.ate@barnfonden.se
040-12 18 85

Johanna Tunbjer

Handläggare givarservice
johanna.tunbjer@barnfonden.se
040-12 18 85

Mia Berglundh

Handläggare givarservice
mia.berglundh@barnfonden.se
040-12 18 85

Emil Svensson

Handläggare givarservice / kommunikatör 
emil.svensson@barnfonden.se
040-12 18 85

Fredrik Salomonsson

Kommunikatör
fredrik.salomonsson@barnfonden.se
040-12 18 85

Rebecca Sandahl

Ansvarig företagspartners
rebecca.sandahl@barnfonden.se
040-25 85 96 / 076-822 24 25